skype for business نرم افزاری کارآمد و مفید در جهت ارتباط بین کاربران درون سازمانی و برون سازمانی می باشد که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است.

دلایل محبوبیت skype for business :

یکی ازمهمترین دلایل  محبوبیت و ارزش تجاری داشتن اسکایپ فور بیزینس قابلیت ارائه آن بر روی کلیه دیوایس ها اعم از کامپیوتر ، لپ تاب و گوشیهای موبایل با هر سیستم عاملی  android  و iOS   و windows phone  می باشد که این امر باعث شده که شما همیشه و در هر شرایطی قابل دسترس باشید و بتوانید از امکانات آن بهره مند شوید همچنین از لحاظ اقتصادی تنها با راه اندازی skype for business از مزایای صوت و تصویر ،text  و تماس تلفنی در یک پکیج برخوردار خواهید شد که  این امر نشان از unified communication  بودن نرم افزار اسکایپ فور بیزینس می دهد که حالتی یکپارچه و بدون پراکندگی دراختیار کاربران خود قرار می دهد همه موارد فوق از جمله سودمندی های skype for business می باشد.

خدمات اسکایپ فور بیزینس

 • پیام فوری

  instant message

 • ارتباط از طریق صوت و تصویر

  Audio & Video communication

 • به اشتراک گزاری برنامه و تخته سفید

  Application sharing & white board 

 • قابلیت رای گیری

  poling

 • ارتباط از طریق تلفن همراه

  mobility 

 • آرشیو کردن

  archiving

 • مانیتورینگ

  monitoring

 • ضبط جلسات

  Grid Sub-Title

  recording

 • انتقال فایل

  File transfer

 • اشتراک گزاری صفحه نمایش

   desktop sharing  

تفاوت اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس چیست؟

ویژگی‌های پایه‌ی اسکایپ

اسکایپ برای کاربران این امکان را ایجاد می‌کند که به‌طور رایگان با تمامی کاربران آن از طریق پیام‌دادن، اشتراک‌گذاری صدا ویدئو، Screen Sharing، و کنفرانس‌های تلفنی با حداکثر ۲۵ نفر، در ارتباط باشند. در اسکایپ می‌توانید یک شماره تلفن دریافت کنید و با آن تماس‌های PSTN برقرار کنید که دقیقه‌ای هزینه دارد. اسکایپ می‌تواند کاربرد فور بیزینس داشته باشد اما بیشتر برای سازمان‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها.

امکانات پایه اسکایپ فور بیزینس

اسکایپ فور بیزینس همه‌ی امکانات اسکایپ را شامل می‌شود: پیام‌رسانی، اشتراک‌گذاری صدا و ویدئو و Screen Sharing روی همه‌ی دستگاه‌ها و از هرجا. شماره تلفن‌ها را هم می‌توانید سفارش دهید و برای تماس‌های PSTN پورت دریافت کنید، اما تفاوت اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس در ویژگی‌های شرکتی بسیار بیشتر آن است که امکان جایگزین شدن سیستم تلفن اداره با آن را ایجاد می‌کند. اسکایپ فور بیزینس امکان Call Routing پیشرفته‌ای که بیشتر تجارت‌ها به آن نیازمندند را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید گروه‌های Hunt ایجاد کنید، به افراد وکالت دهید، امکانات پیشرفته‌ی فوروارد کردن داشته باشید، و از تلفن گویا بهره‌مند شوید. چیزهایی که بیشترشان در شرکت‌های بزرگ لازمند.

اسکایپ فور بیزینس، کنفرانس‌های تلفنی را تسهیل می‌کند

تفاوت اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس، قابلیت جایگزین سرویس‌های کنفرانس شود چرا که تا ۲۵۰ کاربر می‌توانند در یک کنفرانس تلفنی حضور داشته باشند، دعوت‌نامه‌های Dial-in کنفرانس دارد که با Outlook  برای ملاقات آسان یکپارچه شده‌اند و ده‌ها آپشن دیگر برای ملاقات و کنترل کردن که اسکایپ عادی از آن‌ها بی‌بهره است. اسکایپ فور بیزینس به شما امکان ضبط کردن ملاقات‌ها را می‌دهد و کنترل‌های ویژه‌ی ملاقات برای ارائه‌دهندگان و یک لابی ملاقات برای شرکت‌کنندگان در اختیارتان قرار می‌دهد.

یکپارچگی با اپلیکیشن‌ها

تفاوت اسکایپ و اسکایپ فور بیزینس دادن امنیت در سطح شرکتی به شما نیز هست و به شما اجازه‌ی مدیریت اکانت‌های کارمندانتان، و امکان یکپارچگی با برنامه‌های آفیس‌تان را می‌دهد. همچنین به صورت Real-Time با تقویمتان یکپارچه می‌شود. یعنی تقویم Outlook شما به طور خودکار حضور شما را در اسکایپ فور بیزینس به‌روزرسانی می‌کند و همکارانتان می‌توانند بفهمند که شما کِی برای تماس و پیام در دسترس هستید و کی نیستید.

ساده‌سازی ارتباط

اسکایپ فور بیزینس برای شرکت‌های بزرگی طراحی شده که به دنبال جایگزینی برای سیستم تلفنی کنونی خود با یک PBX ابری هستند. اسکایپ همه‌ی قابلیت‌های یک سیستم سنتی تلفن اداری را دارد اما چون یک نرم‌افزار است و مبتنی بر فضای ابری، این امکان را به اعضای تیم و کاربرها می‌دهد که در هرجایی از اشکال مختلف ارتباط استفاده کنند. علاوه بر این، شرکت‌های بزرگ عموماً اتاق‌های کنفرانس اختصاصی‌ای دارند که دفترهای ماهواره‌ایشان می‌توانند با آن‌ها تماس ویدئویی داشته باشند. اسکایپ فور بیزینس دقیقاً برای همین سیستم طراحی شده و به شما اجازه‌ی استفاده از دوربین‌ها، مانیتورها، تجهیزات صدای Polycom و وایتبوردینگ آنلاین را می‌دهد.

اگر به دنبال یک پلتفرم یکپارچه ارتباطی مثل اسکایپ یا اسکایپ فور بیزینس هستید، بگذارید کمکتان کنیم که بهترین انتخاب را برای سازمانتان انجام دهید تا بتوانید در مکان‌های بیشتری، همکاری و تولید بیشتری داشته باشید.

© کپی رایت - اریکه پیشگامان اروند